Manchester United se provukao protiv trećeligaša, West Ham se obrukao

Liga kup, 1/16 finala

Večeras je odigrano osam mečeva 1/16 finala engleskog Liga kupa, a viđeno je nekoliko zaista zanimljivih utakmica.

Tako je na Old Traffordu Manchester United ugostio trećeligaša Rochdale i prošao dalje tek nakon penal serije.

Poveo je Manchester United preko mladog Greenwooda u 63. minuti, ali je 16-godišnji Matheson u 76. minuti donio Rochdaleu poravnanje.

United do kraja regularnog toka nije uspio stići do novog gola, pa se prešlo na penale.

Tragičar Rochdalea je bio Keohane koji je jedini promašio, pa je United slavio u penal seriji sa 5:3.

West Ham se obrukao u gostima kod Oxforda s obzirom da je poražen sa čak 4:0.

Golova na Kassam stadionu nije bilo u prvom poluvremenu, ali je Oxford u drugo postigao četiri i prošao u osminu finala Liga kupa.

Za Oxford su pogađali Moore (55'), Taylor (72'), Fosu (84') i Baptiste (92').

Aston Villa je sa 1:3 savladal Brighton, dok je Burton sa 2:0 na svom terenu uspio izbaciti premierligaša, ekipu Borunemoutha - ovaj meč je zamalo prekinut zbog problema sa reflektorima na stadionu Burtona.

Treba dodati da je Wolverhampton sa 2:1 izbacio Reading, Sunderland sa 0:1 Sheffield United, a Liverpool sa 0:2 Milton Keynes. Golove za Liverpool su postigli Milner i Hoaver, a navijače Redsa je odušavio 16-godišnji debitant Harvey Elliott.

Najubjedljiviji je bio Chelsea koji je na svom Stamford Bridgeu sa 7:1 savladao Grimsby.

Golove za Chelsea su postigli Barkley, Pedro, Zouma, James, Hudson-Odoi i Batshuayi (x2). Jedini gol za goste je postigao Green.

Zaprati Chelsea, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni: