Unitedu samo bod u Southamptonu, Tottenham nakon Cityja srušio i Wolvese

Crveni đavoli razočarali, Pijetlovi stigli do nove 'trice'

U terminu od 15 sati odigrane su dvije utakmice drugog kola Premiershipa.

Manchester United je nakon sjajnog starta sezone i uvjerljive pobjede nad Leedsom od 5:2 napravio prvi kiks i odigrao samo 1:1 na gostovanju u Southamptonu.

Lindelof je u sedmoj minuti zatresao prečku kada je bio najviši u skoku, ali je okvir gola bio saveznik domaćih, no Sveci su prvi zatresli mrežu svog rivala.

Igrala se 30. minuta kada je Fred nespretnom intervencijom matirao svog golmana. To je ujedno bio rezultat prvog dijela.

U nastavku United je bio mnogo opasniji protivnik. Već u desetoj minuti poluvremena Greenwood je donio poravnanje svom timu.

Svoju petu asistenciju sezone upisao je nevjerovatni Pogba.

Taj je pogodak Crvenim đavolima dao vjetar u leđa koji su krenuli svim silama u napad.

Velike šanse nisu iskoristili Bruno Fernandes i Pogba, a malo je nedostajalo da i Armstrong matira De Geu, ali je španski čuvar mreže sjajno odbranio njegov udarac.

Rezultat se do kraja nije mijenjao pa su se obje ekipe morale zadovoljiti osvojenim bodom.

U drugoj utakmici dana Tottenham je minimalnim rezultatom slavio na gostovanju kod Wolvesa.

Nakon što su u prvom kolu srušili šampiona, ekipu Manchester Cityja, Pijetlovi su stigli do novog trijumfa.

Gol vrijedan tri boda postigao je Alli da bijele tačke u devetoj minuti susreta.