Xavi na teren poslao dječaka, a on mu za 23 sekunde u debiju donio pobjedu protiv Athletica!

17-godišnjak zablistao

Eldar Ganibegović

Marc Guiu. Ime dana kada je španski, a vjerovatno i svjetski fudbal u pitanju. Samo 23 sekunde u debiju su mu bile potrebne da postigne gol i to za pobjedu protiv teškog rivala.

U okviru 10. kola španske Primere Barcelona je slavila protiv Athletica iz Bilbaa rezultatom 1:0, a junak je bio 17-godišnji Marc Guiu.

Igrala se deseta minuta kada smo vidjeli prvu veliku priliku. Joao Felix je bio u šansi, ali pogodio je prečku.

Unai Simon dobro brani udarac koji je uputio Fermin Lopez u 14. minuti, da bi onda na drugoj strani Ter Stegem sjajno zaustavio Inakija Williamsa.

Pred kraj prvog dijela Inaki i Nico Williams imali su još po šansu, ali je Ter Stegen bio na visini zadatka.

Drugo poluvrijeme donijelo je nove propuštene šanse Barcelone. Redom nisu pogađali Felix, Yamal i Cancelo.

U 79. minuti je Xavi odlučio da na teren pošalje 17-godišnjeg Marca Guiua kojem je to bio i debi. Samo 23 sekunde na terenu bile su mu potrebne da postigne pogodak.

Felix ga je uposlio, utrčavao mu je saigrač na drugoj strani no on je bio malo sebičan što ga na kraju nije koštalo. Slavlje i osmijeh na njegovom licu govore sve. Pogledajte klikom OVDJE.

Mogla je Barcelona i do drugog pogotka u 90. minuti, ali ponovo je sve uprskao Joao Felix.

Barcelona se tako približila vodećim Realu i Gironi na samo bod zaostatka, ima 24. Bilbao je sa 17 na šestom mjestu.

U 11. kolu nakon obaveza u Ligi prvaka, Barcelona će na svom terenu ugostiti Real Madrid 28. oktobra u prvom ovosezonskom El Clasicu.