Senijad Ibričić udario laktom protivnika, pa dobio direktan crveni karton

Čini se da je to bila prestroga odluka

E. Čaušević

Maribor i Domžale igraju trenutno utakmicu drugog kola slovenske Prve lige.

Maribor je briljirao u prvom poluvremenu nakon kojeg vodi sa 3:0, te je čini se u ovom meču sve već riješeno.

Domaći su poveli u 14. minuti kada je Pihler pogodio za 1:0, ali detalj koji je obilježio prvo poluvrijeme desio se u 25. minuti.

U centru pažnje našao se bivši bh. reprezentativac Senijad Ibričić koji je dobio direktan crveni karton.

Ibričić je laktom udario jednog od igrača Maribora, a na iznenađenje mnogih sudija mu je pokazao put ka svlačionici.

Potražite više informacija na temu 1. liga Slovenije:

Bilo je jasno da je ovo bio grub prekršaj bh. igrača, ali mnogi su očekivali da će Ibričić dobiti žuti karton, ali sudija je donio zaista prestrogu odluku, te je isključio kapitena gostujućeg tima.

Šta se dešavalo u ovoj akciji i zbog čega je Ibričić dobio direktan crveni karton možete pogledati OVDJE.