Maribor slavio protiv Rudara, Mešanović asistent

Pirić branio, Mulahusejnović ušao s klupe

Nogometaši Maribora danas su u sklopu priprema za drugi dio sezone odigrali prijateljski meč protiv Rudara iz Velenja.

Za Viole je to ujedno bi drugi kontrolni susret, a Kenan Pirić, Jasmin Mešanović i društvo na kraju su izašli kao pobjednici slavivši u Ljudskom vrtu rezultatom 2:0.

Maribor je poveo već nakon dvije minute igre golom koji je postigao Pihler, a kojem je prethodno sjajno petom asistirao Mešanović, da bi u 69. minuti Žugelj postavio, ispostavit će se, konačnih 2:0.

Mešanović je, baš kao i Pirić, od prve minute počeo današnji meč, dok je Mulahusejnović priliku dobio u nastavku.