Majstorska asistencija Trossarda, gol Martinelija, a umjesto slavlja nastao je muk!

Martinelli je ostao da leži

Esmer Oštraković

U toku je utakmica 25. kola Premiershipa između Leicestera i Arsenala, a gosti su uspjeli da dođu do vodstva od 0:1.

Iako su u prvom poluvremenu postigli gol u 26. minuti, nakon pregleda VAR-a taj gol je poništen i uzalud je bilo radovanje igrača i navijača Arsenala.

Trossard je postigao fenomenalan gol, ali je on poništen zbog faula u izgradnji napada, te je tako rezultat ostao 0:0.

Na samom otvaranju drugog poluvremena Topnici su uspjeli postići novi gol koji ovaj put nije poništen, te imaju prednost od 0:1.

Trossard je sjajno prošao, majstorski asistirao, a gol za vodstvo Arsenala postigoa je Gabriel Martinelli.

Njegov gol možete pogledati OVDJE.

Umjesto slavlja nakon postignutog gola nastao je muk jer je Martinelli ostao da leži sa jako bolnom grimasom na licu.

Svi su se zabrinuli, te mu se neko vrijeme ukazivala pomoć, ali je na kraju ustao i srećom po stručni štab Arsenala, nastavio je utakmicu.

Ukoliko Arsenal ostvari pobjedu na ovoj utakmici imati će pet bodova više od Manchester Cityja, te će staviti dodatni pritisak na svoje protivnike.

Sa druge strane u slučaju poraza Leicester će biti 14. na tabeli sa 24 boda, ali će biti jedan od timova koji se bori za opstanak u ligi.