Ahmedhodžićev saigrač dobio crveni, pa potezom nakon utakmice cijeli Otok ostavio u nevjerici

Bez imalo ustručavanja

Esmer Oštraković

Ekipa Sheffield Uniteda za koju nastupa Anel Ahmedhodžić juče je na nevjerovatan način ostala bez bodova na gostovanju kod Tottenhama.

Naime, novo pravilo oko duge sudijske nadoknade koštalo je jučer Sheffield i na kraju su upisali novi poraz u Premiershipu.

Iako su od 73. minute imali prednost od 1:0 na ovom jako teškom gostovanju, na kraju su kući otišli bez ijednog boda.

Prvo je u 98. minuti utakmice rezultat poravnao Richarlison nakon asistencije Ivana Perišića, ali tu nije bio kraj.

Dvije minute kasnije Kuluševski je postigao novi gol za Tottenham i tako je kreirao nevjerovatna preokret.

Ipak, igralo se još šest minuta nakon tog gola, ali sve što su gosti uspjeli uraditi do kraja jeste dobiti crveni karton.

Kod gostiju je pocrvenio McBurnie, a o njegovom potezu nakon utakmice priča cijeli Otok.

Naime, on se oglasio na Twitteru i žestoko je prozvao sudiju zbog toga što mu je pokazao crveni karton.

"Nije dopušteno razgovarati sa sudijama ovih dana, ali nekim timovima i igračima dozvoljeno je da trče prema njima i da ih okružuju više puta u toku utakmice bez ikakvog problema", napisao je McBurnie.

Jasno je da igrača Sheffielda nakon ovakvog komentara očekuje kazna, samo je pitanje kakva će ona biti.