Memiševiću nekoliko minuta u visokoj pobjedi Groningena

Eredivizija

Groningen je u 14. kolu holandske Eredivizije deklasirao u gostima Zwolle sa 4:0.

Groningen je na gostovanju kod šesnaestoplasiranog Zwollea ostvario poprilično laganu pobjedu.

Gosti su poveli nakon samo 60 sekundi igre i to golom Tibblinga, a do kraja prvog dijela Van Weet je povisio na 2:0.

Do 77. minute rezultat se nije mijenjao, a onda je Rusnak povisio na 3:0, da bi Mahi u 86. potvrdio visoku pobjedu Groningena, a još je Rusnak u 92. promašio penal.

Bh. reprezentativac Samir Memišević je igrao od 87. minute, a njegov Groningen sa 16 bodova sada je na 10. mjestu.

Dodajmo još da je PSV s 3:1 pobijedio Den Haag, dok su Vitesse i Excelsior odigrali 2:2.