
Šef stručnog štaba Zvijezde pred drugi dio sezone
Mile Lazarević: Igrači su, nažalost, samovoljno iz nekih razloga napustili ekipu
Pauza za nogometaše i klubove u Prvoj ligi Federacije završava u subotu, te će ljubitelji nogometa ponovo moći uživati u utakmicama svojih klubova širom Bosne i Hercegovine.
U drugom dijelu sezone, obzirom na silne promjene u ekipi, ekipa Zvijezde iz Gradačca će sasvim sigurno imati velikih problema u zadržavanju pozicije na kojoj se trenutno nalazi.
Ipak, već su u prvoj polusezoni napravili veliko iznenađenje jako dobrim plasmanom u proljetnom dijelu prvenstva.
"Mi smo se na početku priprema ponovo susretli sa jednim velikim protokom igrača. Nažalost igrači su samovoljno, iz nekih razloga, napustili našu ekipu. Došlo je dosta novih igrača i normalno je da imamo problema na uigravanju ekipe. Naravno da to nije neki alibi, ali vjerujte da treba vremena i strpljenja da se uigra deset novih nogometaša. Ekipa je još mlađa nego prošle sezone, ali smatram da smo odradili možda nekih 70% onog što smo trebali. Taj nedostatak uigranosti najbolje se pokazao na jučerašnjoj utakmici, gdje smo nadigrani kao kolektiv i TOŠK je zasluženo upisao pobjedu. Ipak, nadam se da će u narednom periodu biti dosta bolje", rekao je šef stručnog štaba Zvijezde, Mile Lazarević.
Samo tri dana nakon poraza od TOŠK-a, ekipu Zvijezde očekuje nova teška domaća utakmica, protiv uvijek nezgodne ekipe Orašja.
"Mislim da će protiv Orašja biti veoma teško, jer sve ove ekipe, kao i TOŠK jučer, su zadržale veći dio ekipe i oni se dosta bolje poznaju od nas. Sve te ekipe su dosta uigranije od nas, ali ćemo pokušati da ostvarimo pobjedu jer igramo pred svojom publikom i moramo opravdati onaj loš nastup od jučer. Nadam se osvajanju tri boda, ali sigurno je jedino to da će biti veoma zahtjevna i teška utakmica za moju ekipu", kazao je Lazarević.
Trener Zvijezde je svjestan da najveći problem jeste velika promjena u igračkom kadru, te se nada da će se to u budućnosti promijeniti, kako bi Zvijezda mogla imati još bolje rezultate.
"Lično se nadam da će nam se ponoviti prvi dio sezone. Tada su pred sami ulazak u prvenstvo bila jako loša predviđanja. Bilo je priča da bi bilo dobro da osvojimo između 15 i 20 bodova, ali to niko javno nije rekao. Uspjeli smo da odradimo jako dobru polusezonu i prezadovoljni smo sa 27 osvojenih bodova. U drugom dijelu bi bilo dobro da se barem zadržimo na tom nivou i da pokušamo da Zvijezda smanji protok igrača jer se skoro svakih šest mjeseci pravi nova ekipa. Koji su razlozi ovako velikog protoka igrača, to moramo sjesti i svi se dobro zapitati, jer ako se to nastavi onda će biti jako teško doći do kvalitetne ekipe i kvalitetne igre", završio je Lazarević.
Zvijezda je na iznenađenje mnogih odigrala sjajnu prvu polusezonu, te je na kraju završila na odličnom četvrtom mjestu sa 27 osvojenih bodova. Samo bod više od njih ima trećeplasirana ekipa Jedinstva, a Olimpik koji je na drugom mjestu ima pet bodova više od Zvijezde.
Drugi dio sezone Zvijezda otvara na domaćem terenu, a protivnik će biti ekipa Orašja. Nakon toga očekuje ih gostovanje kod ekipe Viteza. Zamiljivo je i to da će Zvijezda igrati dvije vezane domaće utakmice i to protiv dva glavna konkurenta za ulazak u Premijer ligu. Prvo će u 20. kolu u Gradačcu gostovati Olimpik, a sedam dana nakon toga Zvijezda će na svom terenu dočekati Velež.
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.