Miralem Pjanić asistent, Juventus razbio Sassuolo

Stara dama uvjerljiva

Torinski Juventus savladao je kao gost Sassuolo sa 0:3 u susretu 23. kola italijanske Serije A.

Torinski velikan nezadrživo juriša prema novoj tituli prvaka. Sada su ponovo 11 bodova ispred drugoplasiranog Napolija koji ima težak zadatak da ih stigne (Foto: EPA)

Šampion Italije je imao težak ispit u ovom duelu, ali su na kraju slavili rezultatom 0:3, iako je i Sassuolo imao nekoliko veoma dobrih šansi.

Do vodstva je torinski velikan stigao u 23. minuti. Šut Ronalda odbranio je Consigli, ali je na pravom mjestu Sami Khedira koji pogađa za 0:1.

Iako je šansi u prvom dijelu bilo još, rezultatom 0:1 se otišlo na odmor, da bi u nastavku Sassuolo propustio veliku šansu da izjednači nakon greške Szczesynog, ali nisu uspjeli zabiti.

Zato je Juve još dva puta do kraja meča zatresao mrežu domaćeg tima. Do 0:2 su stigli u 70. minuti kada sjajan centaršut Miralema Pjanića iz kornera u gol pretvara Cristiano Ronaldo za dva gola prednosti.

Tačka na ovaj meč stavljena je u 86. minuti. Ronaldo je ovog puta asistent, a strijelac Emre Can za pobjedu od 0:3.

Miralem Pjanić je odigrao kompletan meč, a dobio je i žuti karton.