Nakon velikog preokreta Fener pobijedio i smirio navijače
Fenerbahče je tako nakon ove pobjede izbio na 13. mjesto sa 31 bodom, ali još uvijek mu prijeti borba za opstanak, dok je Sivasspor ostao na 7. mjestu sa 34 boda.

Uspjeli doći do pobjede

E. Oštraković

Fenerbahče je u okviru 26. kola prvenstva Turske na domaćem terenu ostvario pobjedu protiv Sivasspora, rezultatom 2:1.

Pobjeda je došla nakon velikog preokreta domaće ekipe, a pobjednički gol postigao je Ekici.

U prvom poluvremenu viđena je dobra igra obje ekipe, sa nekoliko prilika, ali nije bilo golova. Prvi gol je viđen tek u 73. minuti kada gosti dolaze u vodstvo od 0:1. Strijelac gola bio je Hurmaci.

Ipak, samo minut kasnije Soldado donosi domaćoj ekipi poravnanje, a veliku pobjedu svojim golom u 86. minuti Fenerbahčeu je donio Ekici.