Napoli bez problema protiv Spezije

Kup Italije

Teme:

Fudbaleri Napolija plasirali su se večeras u četvrtfinale Kupa Italije nakon pobjede protiv Spezije sa 3:1 na domaćem terenu.

Domaći su sjajno otvorili meč protiv ekipe iz Serije B te su poveli već u 3. minuti kada je strijelac pogotka bio Zielinski. Ipak, gosti se prije odlaska na odmor uspjevaju vratiti u meč i to nakon pogotka kojeg je postigao Piccolo.

Drugo poluvrijeme donosi mnogo bolju igru Napolija koji je uspio postići još dva pogotka, a oba su djelo Giaccherinija.

Krilni fudbaler Napolija postizao je golove u 56. i 57. minuti i povratka za Speziju više nije bilo.

Domaći su do posljednjeg sudijskog zvižduka mirno meč priveli kraju i plasirali se u četvrtfinale.