Napoli se provukao protiv Brescije

Serija A

Teme:

Napoli je u prvom nedjeljnom susretu šestog kola italijanske Serije A pobijedio Bresciju s 2:1.

Napoi je imao dosta problema s novajlijom u Seriji A i sreća njihova je da su na vrijeme postigli golove.

Dries Mertens je već u 13. minuti postigao gol za 1:0, a u nadoknadi prvog dijela Manolas glavom loptu gura u mrežu gostiju na asistenciju Maksimovića. Također je poništen jedan gol Napoliju kada je Manolas igrao rukom.

U nastavku puno bolje izdanje Brescije, poništen je lijep gol Tonalija, a u 67. minuti gost smanjuje na 2:1.

Upravo Tonali izvodi korner, a Mario Balotelli glavom postiže svoj prvijenac u novom klubu i vraća nadu da se može izbjeći poraz.

Ipak, Napoli je iskusno sačuvao vodstvo i došao do četvrte pobjede, pa sada s 12 bodova zauzima četvrto mjesto.

Brescia je ostala na dvije pobjede, ali je u mečevima i protiv Juventusa i protiv Napolija pokazala da ima kvalitet za najviši rang italijanskog nogometa.