Napoli u derbiju srušio Juventus, Pjanić se povrijedio

Sva tri pogotka u drugom poluvremenu

S. Mlaćo

U derbiju 21. kola Serie A večeras su snage odmjerili Napoli i Juventus. Na kraju je završilo 2:1 za Napoli, a sve tri pogotka viđena su u drugom poluvremenu.

Prvo poluvrijeme je donijelo skoro meč bez šansi. Ideje u igri nije bilo, pa su izostale i prilike, te se na pauzu otišlo na 'nuli'.

Miralem Pjanić je teren zbog povrede napustio u 50. minuti, a u 63. minuti Zielinski trese mrežu Stare dame.

Juve je preuzeo incijativu nakon primljenog pogotka, imao više loptu u svom posjedu, no do prilika je teško dolazio.

Pitanje pobjednika je riješeno u 88. minuti kada poslije centaršuta Callejona, Insigne matira Szczesnyja. Do kraja je Juventus uspio samo smanjiti pogotkom Cristiana Ronalda.

Napoli je sada na desetom mjestu sa 27 osvojenih bodova, dok je Juventus i dalje lider sa 51. osvojenim bodom.