Navijači Napolija se znojili, ali sve je spasio Mertens
Napoli će imati težak zadatak da dostigne Juventus u drugom dijelu sezone jer zaostaju čak devet bodova (Foto: EPA)

Bologna tvrd orah

Napoli je u 19. kolu Serije A nakon velikih uzbuđenja savladao Bolognu rezultatom 3:2.

Dva puta je tim Carla Ancelottija ispuštao vodstvo, ali su na kraju ipak uspjeli da slave važnu pobjedu pogotkom Driesa Mertensa u 88. minuti meča.

Krenulo je dobro po domaće. U 16. minuti je Milik pogodio za 1:0, da bi se na poluvrijeme ipak otišlo neriješenim rezultatom jer je Santander u 37. minuti poravnao rezultat na 1:1.

Samo što je počelo drugo poluvrijeme domaći stižu do novog vodstva. Pogodio je ponovo Milik za 2:1.

Pravi šok su igrači Napolija doživjeli u 80. minuti kada je Danilo pogodio za 2:2, ali je Napoli u 88. minuti ipak došao do pobjede nakon gola Driesa Mertensa.

Napoli je prvi dio sezone okončano na drugom mjestu sa 44 boda, devet manje od vodećeg Juventusa.