Nekadašnji mladi reprezentativac naše zemlje: Aldin Turkeš nastavio golgeterski niz u Švicarskoj

Postigao 16-ti pogodak ove sezone

Nekadašnji mladi reprezentativac naše zemlje Aldin Turkeš (23) nastavio je sa kvalitetnim partijama u Švicarskoj.

Turkeš je jučer u porazu svog Rapperswila kod Servetta 5:3 postigao dva pogotka i bio najbolji pojedinac svog tima.

Turkeš je prvi put pogodio u 57. minuti na asistenciju Teixeire, da bi u 78. minuti ponovo zatresao mrežu domaćeg tima.

Ovaj put asistent je bio Haile-Selassie.

Ove sezone 23-godišnji napadač upisao je 16 pogodaka i čak pet asistencije, te dijeli prvo mjesto na listi strijelaca sa Siegristom iz Kriensa, koji je također postigao 16 pogodaka.

Turkeš je za mladu reprezentaciju naše zemlje upisao debi prošle godine protiv Portugala. Samo jedan minut mu je bio dovoljan da postigne pogodak, a ovog ljeta vjerovatno će promijeniti sredinu.

Na meti je vodećih klubova iz Super lige Švicarske, ali sve će biti jasnije u narednom periodu.