Igrači Metalleghea napali pomoćnog sudiju

Nemile scene u Jajcu: "Doći će ti SIPA kući, obećavam ti"

Velež je u Jajcu slavio s 1:0 protiv Metalleghea, no na kraju meča ružne scene.

Igrači Metalleghea bili su vidno bijesni nakon meča, pa su krenuli u obračun sa pomoćnim sudijom.

Jedan od igrača je pomoćnom sudiji u jednom trenutku dobacio: "Doći će ti SIPA kući, obećavam ti".

Bilo je i psovki prema treneru Veleža Ibri Rahimiću, koji je postao omražena ličnost na mnogim prvoligaškim terenima ove sezone.

Veležu velika tri boda u Jajcu: Brandao junak Mostaraca!

U derbi susretu 23. kola Prve lige FBiH danas su snage u Jajcu odmjerili Metalleghe i Velež. Na kraju je završilo .

Prvu veliku šansu vidjeli smo u 15. minuti kada je šutirao Brandao, ali golman domaćih Sušac bravuroznom intervencijom spašava svoj tim.

Minut nakon toga pokušao je i Behram, ponovo brani Sušac. Domaći nisu uspjeli ozbilno zaprijetiti, ali pred sami kraj prvog dijela Brandao je ponovo zaprijetio, no ostalo je 0:0.

U 51. minuti Vehabović je pogodio prečku Metalleghea, a samo dvije minute kasnije gosti su mogli da slave. Brandao je uspio pogoditi ovaj put i veliko slavlje gostujućih navijača na Mračaju.

Domaći su nakon toga prijetili, ali dosta prekida i nije bilo puno igre. Velež je tako slavio i ostalo lider na tabeli.