Neslavan kraj za Makedonce u Evropi, Luksemburžani slave novi uspjeh

Shkendija ispala od Dudelangea

Nogometaši makedonske Shkendije ispali su od luksemburškog Dudelangea u drugom pretkolu Evropske lige.

Shkendija je kod kuće poražena s 2:1, a večeras je na gostovanju u Luksemburgu na Josy Barthel stadionu odigrala 1:1 i tako ispala iz Evrope.

Nade gostiju ugasio je Delgado golom u 78. minuti, nakon što je prethodno Shkendija imala brojne šanse u prvom dijelu.

U 85. minuti glavni igrač makedonskog tima, Musliu, morao je pod tuš zbog dva žuta kartona, da bi i sa igračem manje Ibraimi u 92. poravnao na 1:1, no ostalo je kod toga.

Poslije tog gola su Nafiu i Ibraimi isključeni, a Dudelange je proslavio plasman u treće pretkolo Evropske lige.

Dalje je prošla i Slovan Bratislava koja je u revanšu sa 2:0 pobijedila kosovski Feronikeli, dok je Suduva sa ukupnih 10:0 izbacila Tre Penne iz San Marina.

Bh. internacionalac Mihret Topčagićć postigao je tri gola, jedan Semir Kerla, koji je uz to asistirao kod petog gola Sandru Gotalu.