Utakmica sezone odigrana na St James' parku - Osam golova i povratak iz mrtvih u režiji Newcastlea!

Super skupi i bogati tim učesnik najbolje utakmice ove sezone

Esmer Oštraković

Utakmica sezone viđena je danas na St. James parku a protivnik domaćem Newcastleu bio je Luton. Pobjednika u ovoj ludoj utakmici nije bilo, a konačan rezultat bio je čak 4:4.

Domaći tim bio je apsolutni favorit na ovom susretu, a već nakon sedam minuta igre imali su prednost od jednog gola.

Bila je to čista magija u režiji Seana Longstaffa. Primio je igrač domaćij loptu na ivici kaznenog prostora i postigao spektakualran pogodak.

Gosti su bili neprimjetni sve do 21. minute kada je Carlton Morris loptu dodao glavom, a Osho ju je proslijedio u mrežu.

Dvije minute kasnije novo vodstvo domaće ekipe. Ponovo je strijelac bio Longstaff, ali ovaj put je natrčao na jedan odbijanac i pospremio je loptu u mrežu.

Gosti su do drugog poravnanja na ovoj utakmici stigli u 40. mintui susreta kada je Barkley matirao golmana domaće ekipe koji je napravio veliki kiks.

Ekipa Lutona je do prednosti stigla u 58. minuti kada je jedanaesterac u gol pretvorio Carlton Morris.

Nisu se domaći ni snašli a već je bilo 4:2 za Luton. Igrala se 62. minuti kada je Adebayo postigao gol i činilo se da će gosti ostvariti pobjedu.

Newacstle je onda prebacio u brzinu više i već u 67. minuti bilo je 4:3. Trippier je matirao golmana gostiju.

Samo sedam minuta kasnije novo poravnanje na ovoj utakmici. Osmi gol na ovoj utakmici postigao je Harvey Barnes.

Do kraja susreta nije bilo više golova i na kraju su se obje ekipe morale zadovoljiti sa po jednim bodom.