Neko javno objavi, neko ne...
HNS potpisao rekordni ugovor o tv pravima: Svugdje se zna samo se kod nas krije kao zmija noge
Hrvatski nogometni savez danas je potpisao novi ugovor s Hrvatskim Telekomom i SuperSportom o televizijskim i marketinškim pravima.
Prema novom dogovoru Hrvatski Telekom je osigurao prava prijenosa utakmica SuperSport HNL-a na svojim platformama u narednih pet godina.
Ugovor je dakle potpisan do 2031. godine , a ukupna vrijednost rekordnog ugovora veća je od 60 miliona eura.
Dio sredstava iz ugovora biti će uložen u razvoj nogometne infrastrukture u Hrvatskoj, a to uključuje i obnovu travnjaka, te poboljšanje uslova u klubovima, pa čak i u onim u nižim rangovima takmičenja.
"Ovo je zaista poseban trenutak. Protekle četiri godine brzo su prošle, a i potpisivanje prvog ugovora bilo je iznimno. Iznos koji klubovi dobivaju je velik i to je sjajno. Najviše mi je u sjećanju ostala završnica prošle sezone, kada su tri kluba u zadnjem kolu mogla postati prvacima.
HT je tada pronašao rješenje za istovremeni prijenos sve tri utakmice, SuperSport je osigurao onaj poznati helikopter i sve je bilo fenomenalno. Cijela Hrvatska bila je prikovana uz ekrane i to je naša zajednička pobjeda", istakao je prvi čovjek HNS-a Marijan Kustić.
Oglasi
Ništa ovdje ne bi trebalo privući posebnu pažnju, osim činjenice da je potpisan rekordni ugovor vrijedan preko 60 miliona eura, ali nama u Bosni i Hercegovini itekako privlači.
Razlog je taj što u svim "normalnim" savezima ovakve stvari su javno dostupne, dok je to u NFSBiH "naučna fantastika".
Naime, javnost u Bosni i Hercegovini još uvijek, žargonski rečeno nema pojma, do kada traje ugovor koji su 2023. godine potpisali NFSBiH i MTS, te kolika je vrijednost ugovora bila.
Ovako je NFSBiH službeno saopštio potpisivanje ugovora sa MTS-om
U sjedištu Nogometnog/Fudbalskog saveza Bosne i Hercegovine u Sarajevu danas je potpisan vrijedan ugovor kojim su TV prava, prenosa i emitovanja utakmica Premijer lige i Kupa Bosne i Hercegovine ustupljeni kompaniji Telekom Srbija.
To znači da će mečeve domaćeg takmičenja ljubitelji fudbala u našoj zemlji i dalje moći da prate putem Arena Sport TV.
Oglasi
Generalni direktor Telekoma Srbija, gospodin Vladimir Lučić je nakon potpisa Ugovora rekao:
„Arena Sport je iz godine u godinu sve jača, te se utakmice Premijer lige i Kupa Bosne i Hercegovine mogu gledati u cijelom svijetu. Klubovi tako mogu lakše doći do novih sponzora, a Arena je u zadnjih desetak godina pokazala da itekako ima kvalitet potreban za promociju fudbala. Hvala NS/FS BiH i predsjedniku Vici Zeljkoviću na izuzetno dobroj saradnji koja će se sigurno nastaviti i u budućnosti. Mi se širimo po cijelom svijetu, te svako svako ko želi gledati Arenu, može to učiniti na jednostavan način. S tim u vezi NS/FS BiH pored novčane naknade dobija i dostupnost u cijelom svijetu“.
Predsjednik NS/FS BiH Vico Zeljković je izjavio:
„Ovo je jako bitno za NS/FS BiH i Premijer ligu Bosne i Hercegovine. Želim se zahvaliti grupaciji Telekoma Srbija. Uspjeli smo da osiguramo određena finansijska sredstva da nastavimo aktivnosti koje smo započeli. Izuzetno smo zadovoljni i trudićemo se da budemo što bolji partner. Već smo uložili više od deset miliona na rekonstrukciju terena, te nastavljamo da radimo na razvoju takmičenja. Zadovoljni smo potpisanim Ugovorom koji će omogućiti klubovima veću vidljivost u regionu i širom Evrope.“
Zadovoljstvo nastavkom saradnje izrazili su i generalni sekretar NS/FS BiH Adnan Džemidžić i country manager Arena Sport TV za Bosnu i Hercegovinu Mirza Vilić.
I to je to, nigdje nije spomenuta niti dužina ugovora, a o novcu da ne pričamo.
Očito je da se ovakve stvari svugdje znaju, samo se kod nas kriju kao zmija noge...
Top Komentari
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.