Nica šokirala PSG-ove zvijezde!

Domaći slavili sa 1:0

E. Čaušević

Fudbaleri Nice večeras su na svom terenu pobijedili PSG sa 1:0 u okviru 27. kola francuske Ligue 1.

U Nici večeras nismo gledali nešto uzbudljivu utakmicu, te smo u prvom dijelu vidjeli tek dvije šanse.

PSG je zaprijetio u devetoj minuti kada je Di Maria bio u dobroj prilici, ali je golman domaćih sjajno odbranio njegov udarac.

Nekoliko minuta kasnije na drugoj strani je pokušao Gouiri, ali je s nekoliko metara šutirao pored gola gostujućeg tima.

I u drugom poluvremenu nije bilo nekih izglednih prilika, te se činilo da nećemo vidjeti golove u ovom meču. Ipak, Nica je samom finišu uspjela da šokira PSG.

Domaći su u 88. minuti uspjeli da dođu do gola koji je na kraju odlučio meč. Junak domaće ekipe bio je Andy Delort koji je pogodio sjajno mređu PSG-a za 1:0 što je bio i konačan rezultat utakmice.

Potražite više informacija na temu Ligue 1:

PSG je pokušao u sudijskoj nadoknadi da dođe barem do remija, ali se rezultat nije mijenjao.

I pored poraza PSG je ubjedljivo prvi sa 62 boda, dok je Nica sada druga i ima 49 osvojenih bodova.