Nijemci deklasirali Gibraltar

Kvalifikacije za EP

Njemačka je deklasirala Gibraltar sa 7:0 u utakmici šestog kola grupe D kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Njemačka je do četvrte pobjede stigla bez većih problema, baš onako kako se i očekivalo.

Gibraltar je ostao bez ijednog boda, sa šest poraza iz šest utakmica i gol-razlikom 1:34.

Nijemci su na 13 bodova, dok jedino Poljska ima bod više.

Gibraltar se dobro držao prvih 45 minuta. Odbranjen je penal Schweinsteigeru, ali je Schurrle u 28. minuti pogodio za 1:0 u korist gostiju.

Potražite više informacija na temu Kvalifikacije za EURO 2024:

U nastavku je Schurrle postigao još dva gola, dva je postigao i Kruse, a jedan Bellarabi.