GOŠK ubjedljivom pobjedom u derbiju se približio tituli, Goražde ubjedljivo u Travniku

Prva liga FBiH, 11. kolo

S. Mlaćo
U derbiju 11. kola Prve lige FBiH snage su u Banovićima odmjerili Budućnost i GOŠK.

Na kraju je završilo 3:0 za goste koji suvereno gaze ka prvom mjestu i naslovu prvaka, te plasmanu u Premijer ligu naše zemlje.

U prvom poluvremenu nije bilo mnogo uzbuđenja, a oba tima su otvorena ušla u meč sa željom da dođu do bodova. Ipak, mreže su mirovale.

Na pogodak smo čekali do 61. minute kada mladi Riad Šuta nakon kornera matira domaćeg golmana i donosi vodstvo svom timu.

U nastavku bez velikih uzbuđenja, domaći nisu imali snage za nešto više, dok su gosti imali rezultat koji ih je svakako mogao zadovoljiti, ali su preko odličnog defanzivca Šute uspjeli postići i drugi pogodak te riješiti sve, da bi konačnih 0:3 postavio Hasukić.

U Travniku ubjedljiva pobjeda Goražda. Bilo je čak 3:0

Goražde je iskoristilo sve svoje prilike da zadalo bolan udarac domaćinu.

U prvom poluvremenu mrežu Vezira zatresli su Konjalić i Ramović, a početkom drugog dijela Ramović je asistent, dok je mrežu Kačavende pogodio Idrissa. Domaći su do kraja uspjeli samo smanjiti na 1:3.