Čizmić pred kraj 'slomio' Čapljinu, Budućnost bolja od Slavena

Prva liga FBiH, 24. kolo

S. Mlaćo
U derbiju donjeg dijela tabele Prve lige FBiH u Bihaću su snage odmjerili Jedinstvo i Čapljina. Završilo je 1:0, a domaći itekako mogu biti zadovoljni.

Prvo poluvrijeme donijelo je nešto bolju igru domaćina, no mreže su mirovale. Jedinstvo je prijetilo preko Bandića i Hadžića, a gosti su uzvratili preko Ljuce.

U 70. minuti velika šansa za domaće, no stativa je spasila Čapljince. Osam minuta kasnije gosti ostaju sa desetoricom, isključen je Salčinović. Čapljina je pet mintua prije kraja zaprijetila preko Marića koji je šutirao glavom.

Kada se očekivao kraj, iskusni Fadil Čizmić pogađa mrežu gostiju i Jedinstvo je došlo do vrijedna tri boda.

Budućnost je opravdala ulogu favorita protiv Slavena, iako su nakon prvog dijela mreže mirovale i domaći su imali razloga za brigu.

U 50. minuti pogodak u mreži fenjeraša, a postigao ga je Adnan Džinić. Posao je pred sami kraj završio Kemal Mujarić i završilo je 2:0.

NK Jedinstvo – HNK Čapljina 1:0

NK Jedinstvo: Jamaković, Midžić, Pljevljak, Samardžić, Pendek, Hadžić, Bandić, Čakić, Zulić, Čizmić, Panjeta.

HNK Čapljina: Butigan, Novaković, Nikić, Bevanda, Obradović, Marić, Mace, Kišić, Ivković, Ljuca, Salčinović.

FK Budućnost – NK Slaven 2:0

Potražite više informacija na temu Prva liga Federacije BiH:

FK Budućnost: Mujkić, Lugavić, Sulejmanović, Mustafić, Islamović, Mahmutović, Begović, Džinić, Ibrahimović, Husić, Mujarić.

NK Slaven: Sulejmanović, Hodžić, Selimović, Kadrić, Salihović, Trumić, Ahmetović, Kovčić, Krajišnik, Kavazović, Husić.

Zaprati NK Jedinstvo, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni: