TOŠK siguran protiv Budućnosti, Čapljini vrijedna tri boda

Prva liga FBiH

TOŠK je opravdao ulogu favorita protiv Budućnosti (2:0). Na startu su gosti igrali veoma otvoreno, no TOŠK prvi dolazi do gola. Igrala se 26. minuta kada poslije velike gužve pred golom iskusni Kapetan matira Mujkića.

U nastavku su domaći krenuli da što prije ovjere tri boda, a veliku šansu imao je Mujagić kada je izašao pred golmana Mujkića, ali ovaj drugi brani. Par minuta kasnije nije mogao i bilo je 2:0.

Bio je to i konačan rezultat meča.

Čapljina je došla do vrijedna tri boda u duelu sa Orašjem (2:0). Novaković je pogodio na samom startu, a pitanje pobjednika je riješeno u sudijskoj nadoknadi kada je pogodio Uroš Mirković.