Posušje nosi tri velika boda iz Bihaća!

Gosti su pokazali mnogo više

U derbiju 12. kola Prve lige FBiH u Bihaću su snage odmjerili Jedinstvo i Posušje. Na kraju su  gosti potpuno zasluženo slavili 2:0 golovima Filipa Nenadića i Jure Glavine. Nenadić je pogodio već u prvoj minuti i nagovijestio pobjedu svog tima.

Posušje je nastavilo sa boljom igrom, dok je rani pogodak poremetio domaće koji nisu uspjeli organizovati pravu akciju. Gosti su zaprijetili i preko Buhaća, da bi uzvratio Fajić koji je pogodio stativu.

U nastavku su pokušavali domaći, ali nije bilo ideje u završnim momentima. Deset minuta prije kraja velika šansa za Buhača, no Orlando je dobro reagovao i spasio siguran pogodak.

U 83. minuti nova velika šansa za goste. Vranjić šutira, ali stativa spašava Bišćane.

Nakon toga uzvratio je Fajić, no golman Galić sjajno interveniše i ostaje 0:1.

Kada se očekivao kraj, rezervista Glavina pogađa za konačnih 0:2.

Posušje sada ima 24 boda, a domaći su ostali na 20.