Stupčanica se u drugom poluvremenu poigrala sa Jedinstvom

Prva liga FBiH

Samir Mlaćo

Stupčanica je upisala novu pobjedu pred svojim navijačima.

U Olovu je bilo zanimljivo, a domaći su slavili 4:0 protiv Jedinstva, zahvaljujući prije svega kvalitetnom partijom u drugom poluvremenu.

Nakon prvih 20-tak minuta igre nije bilo uzbuđenja, gosti su se dobro držali, a domaći bili bezidejni.

U 18. minuti traže gosti penal, bio je to duel pred samim golom, ali glavni sudija Ermin Hadžović pokazuje samo na korner. Žestoki protesti nisu promijenili odluku, a igraču Jedinstva je ukazana pomoć.

Stupčanica je nakon toga zaigrala bolje, pritiskala, a to je im je uspjelo u 40. minuti kada je pogodio Stefan Božić koji je iskoristio nepažnju odbrane gostiju.

U nastavku bez puno uzbuđenja, a bilo je vidljivo da su gosti veoma nespremni, te da 'teško dišu'.

U 69. minuti velika šansa za domaće, ali ide to tik iznad prečke gostiju. U 75. minuti sve je bilo riješeno. Mehanović je sa peterca sigurno pogodio za 2:0.

Gosti su se potpuno raspali u tim momentima i minut kasnije Mehanović pogađa za 3:0.

Pred sami kraj za 4:0 pogađa Munib Karahmetović.