Travnik u finišu utakmice slomio otpor Brotnja, odluka pada u Čitluku

Minimalac za Vezire

Haris Zilić

U prvoj utakmici baraža za ulazak u Prvu ligu FBiH, Travnik je na Piroti ugostio bivšeg prvaka Bosne i Hercegovine, ekipu Brotnja iz Čitluka. Na kraju utakmice konačan rezultat je bio 1:0 za domaćine.

Početak utakmice potpuno pripada domaćinima koji su bili puno bolji rival na terenu.

Prva prilika u 11. minuti šuitrao je Čatić, zatim u 16. minuti golman Džidić zaustavlja pokušaj Fazlića.

To je bila samo prva od brojnih intervencija golmana Džidića koji je Brotnjo držao u životu nevjerovatnim izvedbama.

U 20. minuti Džidić ponovo zaustavlja domaćine, a isto čini i u 26. minuti nakon udarca Mehića.

Partiju za pamćenje Džidić kruniše i odbranjenim penalom u 39. minuti kada je zaustavio šut Obradovića. Na odmor se odlazi sa 0:0.

Na startu drugog poluvremena dvije velike prilike za Vezire. U 46. minuti Mehić pogađa stativu, a dvije minute kasnije Fazlić putira pored gola.

U 58. minuti Čatić ponovo u situaciji jedan na jedan sa golamnom Džidićem koji i ovaj put postaje heroj Čitlučana. Travničanima lopta nije jednostavno htjela u mrežu, a u 69. minuti Vujica je imao novu odličnu priliku, odbrana Brotnja je to blokirala.

Ipak u 76. minuti odahnuli su na Piroti, Žuljević je zatresao mrežu gostiju i to je bilo 1:0 za Travnik što se na kraju ispostavilo kao i konačan rezultat utakmice.

Revanš utakmica je an rasporedu u Čitluku u subotu 15. juna također od 17:30.