Nula GOŠK-a i Širokog, tim sa Pecare jedini bez poraza
Široki ima dosta problema u realizaciji

Loša utakmica u Gabeli

GOŠK i Široki odigrali su meč bez golova (0:0) u 7. kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Dosta tvrda i žestoka utakmica viđena je u Gabeli, a na kraju usprkos nešto boljoj igri gostiju, golova nije bilo.

Prvo poluvrijeme meča u Gabeli nije bilo previše uzbuđenja. Široki je bio nešto konkretniji, ali istinskih šansi nije bilo.

U početnih 20-ak minuta Matić je gađao nakon kornera pravo u Kozića, dok je udarac Bagarića otišao daleko iznad gola.

Imao je i GOŠK pokoji opasan napad, ali završnice nije bilo. Najbolju šansu u prvom poluvremenu imao je Vukoja za goste, ali je njegov udarac otišao tik pored gola.

Na odmor se otišlo bez golova (0:0), da bi u drugo poluvrijeme Široki ušao nešto ofanzivnije. Imali su dobar pokušaj preko Čabraje iz slobodnjaka, ali je i on neprecizan.

Potom su domaći imali dva pokušaja. Kulović i Karamarko su pokušali, ali nisu bili precizni.

Tek u 75. minuti viđena je nova šansa i to za Široki. Čabraja je ponovo šutirao iz slobodnog udarca, ponovo pored gola.

Najbolju šansu propušta Bagarić u 83. minuti. Lijepo je tukao glavom nakon ubačaja sa lijeve strane, Kozić međutim uspijeva da odbrani.

Ofanziva gostiju sa Pecare do kraja nije urodila plodom. Ostalo je 0:0 i Široki očigledno ima veliki problem u realizaciji. Usprkos tome oni su za sada jedini tim bez poraza nakon sedam kola.