
Ništa od transfera
Otišao je za novcem u najboljim godinama: Mislio da je prevario bogate gazde, ali stigla ga je kazna
Neki fudbaleri igraju fudbal čisto radi novca. Kada stigne dobra ponuda, uopšte ne razmišljaju previše da je prihvate.
Kada je sa 25 godina napustio jedan od najboljih evropskih klubova šokirao je svijet. Ali jednostavno ponuda od 20 miliona eura po sezoni se nije mogla odbiti.
Oscar je svojevremeno slovio za jednog od najboljih ofanzivaca svijeta, igrao je sjajno u Chelseaju, ali je u januaru 2017. godine odlučio napustiti Evropu i otići u Kinu.
Od tada do danas samo od plata je uzeo 100 miliona eura. Javno je priznao da je za Shangai Port potpisao radi novca.
"Kina ima finansijsku moć i igrači takve ponude ne mogu odbiti. Svaki radnik će prihvatiti bolju finansijsku ponudu zbog svoje porodice", rekao je Oscar prije nekog vremena.
"Ja dolazim iz siromašne porodice koja nikad nije imala ništa. Ovo su plodovi mog napornog rada i osjećam se pobjednikom zbog ovakvog ugovora", istakao je on.
Oglasi
Na kritike mnogi što odlazi u Kinu u najboljim godinama nikad se nije osvrtao. Nisu ga zanimali zli jezici.
"Kritike me ne zanimaju. Ja sam razmišljao o porodici i budućnosti. Ne želim biti siromašan u starosti i živjeti od sjećanja", iskren je Oscar.
Kada je zaradio ogroman novac, Oscar je mislio prevariti bogate kineske vlasnike i vratiti se u Brazil, ali to neće biti slučaj.
Sada 30-godišnji fudbaler se čak i fotografisao u dresu Flamenga, ali Kinezi nisu bili naivni i sve su stopirali.
Agradeço o interesse do Flamengo e da torcida, mas não foi possível concretizar nesse momento.
— Oscar (@oscar8) August 16, 2022
Desejo muita sorte ao clube e a todos os amigos que tenho por lá no restante dessa temporada.
Obrigado a todos! Tmj 👊🏼⚽️
"Cijenim interes Flamenga i navijača, ali u ovom trenutku prelazak nije moguć."
"Želim klubu svu sreću i svim prijateljima koje tamo imam do kraja ove sezone. Hvala svima", poručio je Oscar.
Shangai Port na kraju nije želio da potpiše finalne dokumente za transfer te će Oscar morati još jednu godinu provesti u Kini.
Promo
Povezano

Oscaru treba novi izazov
Objavio sliku u dresu velikana i navijači su podivljali: Bivši igrač Chelseaja na prekretnici

Oscar pregovara s Flamengom
Šokirao je svijet priznanjem da u Kinu ide samo zbog novca: Pet godina kasnije bogat se vraća kući
Top Komentari
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.