Partizanu derbi, Čukarički tone sve dublje

9. kolo Superlige Srbije

Danas je odigrano šest utakmica 9. kola Superlige Srbije.

Naravno, najviše pažnje privukao je susret Partizana i Zvezde.

Više uspjeha u 152. vječitom derbiju imali su crno-bijeli, koji su nakon 90 minuta igre slavili sa 1:0. Strijelac jedinog pogotka bio je Brazilac Leonardo u 89. minuti.

Zvezda je nakon prvog poraza u sezoni ostala na čelu tabele sa 22 boda, dok je Partizan sa 16 bodova skočio na četvrtu poziciju.

Kada su u pitanju ostali susreti, Bačka je na domaćem terenu savladala Metalac sa 1:0, a pobjedu kod kuće ostvario je i Radnik protiv Voždovca (3:1).

Gostujuće trijumfe upisao je Spartak protiv Čukaričkog (4:2), odnosno Mladost protiv Novog Pazara (2:1).

Javor i Rad odigrali su bez pobjednika (1:1).