Partizanu vječiti derbi: Leonardo presudio Zvezdi

Superliga Srbije

Fudbaleri Partizana su u okviru devetog kola Super lige Srbije bili bolji od Crvene zvezde rezultatom 1:0 (0:0).

Zvezda je ubjedljivo prva, no bilo je jasno da će Partizan u Humskoj učiniti sve da pomrsi gradskom rivalu račune.

Derbi nije ispunio očekivanja. Na tribinama je ključalo, ali tek u finišu Partizan je uspio da dođe do pogotka.

Gol odluke postigao je Leonardo u 89. minuti nakon sjajne akcije domaćih, a u 10. minuti se desila jedna zanimljiva situacija. Ristić je oborio Jevtovića na samoj liniji šesnaesterca, a sudija Mažić dosudio je slobodnjak, a ne penal.

Potražite više informacija na temu Super liga Srbije:

Na kraju, ipak, pobjeda crno-bijelih koji su po onom viđenom pa i zaslužili pobjedu. Ovo je ujedno 45. pobjeda Partizana u vječitim derbijima.