Pet golova na Goodisonu, Richarlison za pobjedu Evertona protiv Wolvesa
(Foto: EPA)

Sjajna utakmica

Everton je u 4. kolu Premeirshipa na Goodison Parku savladao Wolverhampton rezultatom 3:2.

Čak pet golova viđeno je u ovom sjajnom duelu, a čak tri su postignuta u 12 minuta igre.

Odlično je počelo za domaće. Richarlison je u petoj minuti iskoristio očajnu reakciju odbrane Wolvesa i pogodio je za 1:0.

Nije dugo trajala radost domaćih. Već u devetoj minuti Saiss je pogodio za 1:1.

Everton do novog vodstva stiže u 12. minuti. Iwobi je ovog puta strijelac za novo slavlje na punom Goodisonu i vodstvo od 2:1.

Do 75. minute nismo vidjeli golove, a onda je uslijedio novi šok za domaće. Raul Jimenez je pogodio za izjednačenje rezultata na 2:2, no ponovo gosti nisu dugo imali neriješen rezultat u svojim rukama.

Već u 80. minuti Richarlison koristi odlično ubacivanje Dignea i pogađa za pobjedu Evertona od 3:2.