Pet pogodaka na Grbavici: Nade Željezničara bolje od Plemića

Gosti poveli, ali ostali bez bodova

Veoma kvalitetan meč pružili su danas kadeti Željezničara i Zrinjskog (3:2) u okviru 14. kola Premijer lige BiH.

Gosti su nakon prvog dijela vodili 1:0 pogotkom Petra Miličevića, te je bilo jasno da ćemo do kraja gledati veoma zanimljiv meč. Željine nade do izjenadčenja dolaze u 57. minuti kada Madžid Šošić matira golmana Miletića, a osam minuta kasnije isti igrač pogađa za potpuni preokret na Grbavici.

Nastavili su Plavi u istom tempu, što im se isplatilo u 74. minuti kada Faruk Duraković pogađa za 3:1. Do kraja nade Zrinjskog postižu još jedan pogodak, a isti je djelo Nikše Šilića u 78. minuti.

Željezničar je lider na tabeli sa 33 osvojena boda, a Zrinjski zauzima četvrto mjesto sa 22 osvojena boda.