Petarda Čapljine u Orašju, minimalac Slavena

Prva liga FBiH, 6. kolo

S. Mlaćo

Važna tri boda upisali su danas nogometaši Čapljine na gostovanju kod Orašja. Bilo je 5:1 za goste.

Mile Pehar u trećoj minuti dovodi goste u vodstvo, ali samo dvije minute kasnije Marko Živković pogađa za izjednačenje.

Bio je to i konačan rezultat prvog poluvremena, da bi u 54. minuti Albijanić matirao Živkovića za novo vodstvo gostiju. Četiri minuta kasnije na semaforu je pisalo 1:3.

Strijelac je bio Pervan Pero.

Koristili su sve greške domaćih gosti i u 73. minuti Mile Pehar pogađa za visokih 4:1.

Pred sami kaj 5:1. Albijanić je potvrdio sjajnu formu i pogodio po drugi put danas.

U Živinicama su snage odmjerili Slaven i Travnik (1:0). Bilo je veoma neizvjesno po katastrofalnom terenu, a domaći su upisali vrijedna tri boda pogotkom Junuzovića iz prvog dijela.