Plzen slavio u Pragu, Mahmutović igrao 60 minuta

Češka liga

Nogomtaši Plzena vratili su se na prvo mjesto nakon pobjede u gostima kod Dukle.

Dukla je u Pragu ugostila Plzen u 20. kolu češkog prvenstva. U sjajnoj utakmici, gosti su slavili s 3:2.

Hanousek je pogodio za vodstvo Dukle u 41. minuti, da bi Kovarik i Kolar donijeli preokret Plzenu.

U 74. minuti Limbersky pogađa za 2:2, a u finišu novi penal za goste i ponovo je Kolar bio precizan za pobjedu Plzena, koji je na vrhu sa 47 bodova, dok je Sparta druga sa 45 bodova, ali ima i utakmicu više.

Potražite više informacija na temu Ekstraklasa:

U timu Plzena je 60 minuta igrao bh. internacionalac Aidin Mahmutović, a u sastavu Dukle nastupao je naš nekadašnji mladi reprezentativac Aldin Čajić.

Češka liga, 20. kolo:
Dukla - Plzen 2:3 (Hanousek 41, Limbersky 74/ Kovarik 51, Kolar 72 - penal, 90 - penal)
Hradec Kralove - Bohemians 1905 1:0 (Vaneček 64)