Podjela bodova u Baselu: Mnogo šansi i dva gola u susretu između Švicarske i Njemačke

Utakmica Lige nacija

E. Oštraković

Reprezentacije Švicarske i Njemačke podijelie su bodove u utakmici 2. kola Lige nacija.

Švicarska je bila domaćin, ali je Njemačka u ovom susretu bila blagi favorit. Ipak, gosti nisu uspjeli ostavriti pobjedu.

Krenulo je dobro za Njemačku. Već u 14. minuti došli su do vodstva od 0:1, a strijelac je bio Gundogan.

Do kraja prvog poluvremena nešto bolje šanse imala je reprezentacija Švicarske, ali nisu uspjeli doći do poravnanja.

Potražite više informacija na temu UEFA Liga nacija:

U drugom poluvremenu Švicarska je došla do poravnanja i to u 58. minuti. Sjajno je po strani probio Embolo, a gol je postigao Widmer.

Dobre šanse do kraja utakmice imali su i Švicarci, ali i Nijemci, ali nije bilo promjene rezultata, te je utakmica završena rezultatom 1:1.