Podjela bodova u N. Travniku, Orašju tri boda u Gračanici

Prva liga FBiH, 4.kolo

Samir Mlaćo

Nogometaši Novog Travnika i Viteza danas su podijelili bodove u susretu 4. kola U prvih pola sata nismo vidjeli puno uzbuđenja, a pred sami kraj prvog poluvremena Sulić donosi slavlje domaćim navijačima. Asistent je bio Mahir Skopljak.

Početkom drugog poluvremena Novi Travnik je mogo povećati vodstvo, ali udarac Hodžića sa 11 metara brani golman gostiju.

Nakon toga nova sjajna prilika za domaće, Sulić izlazi sam pred golmana Kragića u šutira pored stative.

Promašaje je na kraju kaznio rezervista Edin Kesić koji je iskoristio grešku golmana Ćutahije i donio gostima vrijedan bod.

NK Novi Travnik - NK Vitez 1:1

NK Novi Travnik: Ćutahija, Goloman, Ćosić, Džepina, Nebić, Hodžić, Petak, Silajdžija, Skopljak, Sulić, Čakić.

NK Vitez: Kragić, Bošnjak, Salihagić, Sarvan, Ivičić, Bešić, Marković, Petrović, Đono, Vujica, Durak.

Zanimljiv meč viđen je u Gračanici gdje su snage odmjerili Bratstvo i Orašje, a gosti su slavili 2:1.

Gosti su poveli preko Maroševića u osmoj minuti, ali ove sezone sjajni Samir Čakar izjednačuje u 25. minuti. Gosti do novog vodstva dolaze u 41. minuti kada Divkovića matira Kenan Lugavić.

U drugom poluvremenu mreže se nisu tresle i gosti su osvojili tri boda.

NK Bratstvo - HNK Orašje 1:2

Potražite više informacija na temu Prva liga Federacije BiH:

NK Bratstvo: Divković, Jukan, Salkić, Šuša, Mousa, Ćosić, Jaganjac, Čakar, Helić, Salkić, Musić.

HNK Orašje: Kurbašić, Radulović, Dominković, Fačić, Šabić, Živković, Marošević, Prgić, Brković, Lugavić, Đukić.