Pogledajte spektakularnu odbranu Gigija Donnarumme

Sjajni golman Milana

Milan je večeras savladao Frosinone sa 2:0.

Rossoneri su tako otvorili vrata prema Ligi prvaka, a velike zasluge za večerašnji trijumf ima 20-godišnji golman Gianluigi Donnarumma.

Čuvar mreže Milana je prvo u 49. minuti odbranio penal, imao je još nekoliko sjajnih intervencija, a u 88. minuti je spektakularno zaustavio goste na putu do mreže.

Frosinone je imao veliku šansu da smanji prednost u finišu. Odigrali su fantastičnu akciju, a Luca Valazania je uhvatio volej sa samo nekoliko metara.

Međutim, na golu je večeras bio čudesni Donnarumma. Odbranio je ovaj udarac i podigao je San Siro na noge.

Rossoneri su ušli kao veliki favoriti u ovaj meč, ali su na kraju uz dosta muke uspjeli da slome otpor već otpisanog tima.

U prvih 45 minuta domaći tim je promašio apsolutno sve. Niije lopta htjela u gol i na odmor se otišlo rezultatom 0:0.

Odbranjeni penal Donnarumme je dao krila Rossonerima i uspjeli su da slome otpor večerašnjeg rivala.

Piatek je u 57. minuti pogodio za 1:0, da bi zatim u 66. minuti uslijedio najljepši trenutak na utakmici.

Suso je namjestio loptu na slobodnjak 20-ak metara od gola. Precizno je šutirao, a lopta od prečke završava u mreži za konačnih 2:0.

Zaprati AC Milan, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni: