Porazi Zvijezde i Tekstilca, sigurna pobjeda Rudara

Prva liga RS-a

D. Rakanović

U subotu je odigrano pet utakmica petog kola Prve lige Republike Srpske.

Dosadašnji lider na tabeli ekipa Zvijezde 09 neočekivano je poražena u Janji protiv Podrinja sa minimalnih 1:0.

Podrinje je do pogotka stiglo u posljednjim minutima utakmica, a strijela je bio Filip Vujić u 87. minuti susreta.

U derbi meču Drina iz Zvornika savladala je u Derventi Tekstilac sa 1:0. Jedini pogodak na utakmici postigao je u 31. minuti Slađan Stupar matiravši mladog Duška Pećića.

Rudar je u Gradišci porazila Kozaru sa 3:1 i tako izbila na prvo mjesto nakon petog kola.

Gosti iz Prijedora su poveli u devetoj minuti pogotkom Jaćimovića. Do kraja prvog dijela utakmice Rudar je udvostručio prednost preko Demira Jakupovića u 41. minuti. U nastavku utakmice Kozara uspijeva da smanji zaostatak pogotkom Roberta Fehera u 65. minuti. Konačan rezultat postavlja Jakupović svojim drugim pogotkom u 78. minuti.

U Banjaluci je Željezničar Sport Team savladao Slobodu iz Mrkonjić Grada sa 2:0.

Pobjedu novajlijama u Prvoj ligi RS-a donio je Bojan Marković golovima u 51. i 89. minuti.

Napredak je na svom terenu odigrao nerješeno (1:1) protiv Sutjeske iz Foče.

Potražite više informacija na temu Prva liga Republike Srpske:

Domaćini su stigli do vodstva pogotkom Ljubiše Jovanovića u 12. minuti, ali su gosti iz Foče došli do izjednačenja samo sedam minuta kasnije pogotkom Dejana Raševića.

Nakon petog kola Rudar je na prvoj poziciji sa 13 bodova, Zvijezda ima 12, dok Tekstilac i Drina imaju po 10 bodova.