Kup kralja

Postiga kasnim golom spasio Valenciju poraza protiv Atletica

Edmir Škorić

Nogometaši Atletico Madrida u samoj završnici prve utakmice osmine finala Kupa kralja, na Mestalli, ispustili su 1:0 vodstvo.

Osim što briljiraju u Primeri, nogometaši Atletica prenijeli su dobru formu i u Kup, ali nisu uspjeli da dođu do pobjede u Valenciji, iako su i sa 1:1 uradili dobar posao. 

Iako je Valencia imala veći posjed lopte, Madriđani su bili bliže pobjedi. Imali su svega dva šuta u okvira, a ovaj drugi je bio presudan. U 72. minuti Raul Garcia je zabio za 0:1 i to nakon katastrofalne greške domaćeg golmana, ali je Helder Postiga u 93. donio Šišmišima povoljniji rezultat (1:1).

Uzvrat je na programu za sedam dana na Vicente Calderonu. Atletico je zasad u dobroj poziciji da izbori četvrtfinale Kupa.

Potražite više informacija na temu La Liga:

Kup kralja, osmina finala:
Valencia - Atletico 1:1 (Postiga 93/ Garcia 72)

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.