Posušje dominantno, sjajan meč u Goraždu

Prva liga FBiH, 2. kolo

A. Čaušević

Posušje je maksimalno nakon dva kola Prve lige FBiH, dok je Budućnost upisala i drugi poraz.

Posušje je na stadionu Mokri dolac bilo puno bolji rival te je poslije jedne dominantne partije uspjela pobijediti Slaven sa sigurnih 2:0.

Domaći su pitanje pobjednika riješili već nakon pola sata igre. U razmaku od šest minuta pogađali su Vranjić i Buhać.

HŠK Posušje - NK Slaven 2:0 (Vranjić 20', Buhać 26')

HŠK Posušje: Galić, Vranjić, Musa, Barišić, Buhač, Serdarušić, Bešlić, Landeka, Lučić, Begić, Brekalo.

NK Slaven: Brezičanin, Kovčić, Islamović, Kozić, Šemić, Ćatić, Omerović, Kavazović, Rastoder, Berbić, Mašić.

Izuzetno efikasan susret za standardne Prve lige FBiH odigrali su Goražde i Budućnost, a domaći su upisali pobjedu sa 3:2.

Gosti su poveli preko Mustafića već u 11. minuti, da bi Tatar u 25. i 50. minuti zabio za preokret Goražda. U 57. minuti Salihović iz prvog kontakta stvari vraća na početak.

Pobjednik je odlučen u 60. minuti kada je zabio Korjenić i tako Goraždacima donio prva tri boda u novoj sezoni.

FK Goražde - FK Budućnost 3:2 (Tatar 25', 50', Korjenić 60'/ Mustafić 11', Salihović 57')

Potražite više informacija na temu Prva liga Federacije BiH:

FK Goražde: Mujanović, Ćulov, Dučić, Oković, Tatar, Hrelja, Blagojević, Velić, Danilović, Jazvin, Đoković.

FK Budućnost: Mujkić, Trumić, Berbić, Sulejmanović, Mustafić, Selimović, Begović, Junuzović, Berbić, Pirić, Husanović.