Nevjerovatna dominacija Posušja i zaslužena pobjeda protiv Leotara
Foto - HŠK Posušje

Josip Barišić pogodio za tri boda

Posušje je savladalo Leotar sa 1:0 u susretu 17. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Duel na Mokrom Docu donio je mnogo bolju igru domaćeg tima, a na kraju Posušaci slave velika tri boda pogotkom Josipa Barišića u samom finišu meča.

Od samog početka meča domaći tim dominira. Imali su Posušaci veliki broj pokušaja, ali preciznosti nije bilo.

Landeka u sedmoj minuti šutira sa 16 metara preko gola, Begić je imao nekoliko dobrih pokušaja, a najbolja šansa za domaće viđena je u 32. minuti.

Nakon prekida Krišto odlično šutira, Perišić je to uspio odbraniti i spasiti svoj tim.

U finišu prvog dijela Serdarušić gađa glavom neprecizno, a prvo poluvrijeme završava pokušajem Begić, no na odmor se odlazi bez golova (0:0).

I u nastavku meča domaći tim dominira. Pokušavali su na sve načine da dođu do gola, ali odbrana Leotara je bila granitna.

Pokušavao je potom Leko u nekoliko navrata, Perišić zaustavlja udarac Josipa Barišića u 69. minuti i nevjerovatno je da je i dalje rezultat na semaforu bio 0:0.

Perišić je u 74. minuti zaustavio i udarac Ilinkovića, a u 86. minuti konačno je probijena odbrana gostiju.

Dosuđen je slobodan udarac na 20-ak metara od gola. Josip Barišić uzima loptu i pogađa za pobjedu Posušja od 1:0.

Zaslužena je ovo pobjeda Posušaka koji su imali apsolutnu dominaciju. Uputili su 25 udarca ka golu, a Leotar nije ni pogledao prema Baćku.

Premijer liga BiH, 17. kolo:

Posušje - Leotar 1:0

HŠK Posušje: Baćak, Milanović, J.Barišić, T.Barišić, L.Begić, Bešliš, Landeka, Krišto, Ilinković, Serdarušić, Horić.

FK Leotar: Perišić, Milović, Todorović, Sekulović, Aćimović, Čolić, M.Perišić, Arsić, Bosančić, Prebiračević, Zec.

omer
Bila bi fudbalska nepravda da je Leotar osvojio bod s obzirom da nisu uputili niti jedan jedini udarac na gol domaceg tima.