Klopp i Liverpool lakše dišu nakon Burnleyja, Tottenham pobijdio u posljednjim sekundama

Premiership

O. Lekić

Liverpool je zadržao vrh Premiershipa nakon što je danas na Anfieldu savladao Burnley s 3:1.

Tim Jurgena Kloppa nije lagano došao do tri boda. Burnley se pokazao kao izuzetno neugodan rival, no na kraju na Anfieldu nije uzeo bodove.

Liverpool do prednosti stiže u 31. minuti. Ubačaj Alexandera-Arnolda u pogodak pretvara Diogo Jota uz grešku golmana Trafforda za prednost od 1:0.

Na odmor se otišlo rezultatom 1:1. Igraa se 45. minuta kada O'Shea fenomenalno matira Alissona za 1:1.

Redsi u nastavku očekivano kreću naprijed. Do novog vodsta stižu u 52. minuti kada Luis Diaz pogađa za 2:1.

Burnley potom propušta nekoliko fenomenalnih šansi za izjednačenje. Nevjerovatno je šta su gosti promašivali, pa je zbog toga i stigla kazna. Darwin Nunez je u 79. minuti postavio konačnih 3:1.

Liverpool je zadržao vrh Premiershipa s 54 boda. Ispod njih je Manchester City s 52 i utakmicom manje.

Tottenham je na svom terenu pobijedio Brighton s 2:1 pogotkom u posljednjim sekundama meča.

Gosti su vodili od 16. minute. Penal koristi Gross i pogađa za 1:0. Izjednačenje Tottenhamu donio je Sarr koji je u 61. minuti pogodio za 1:1, a zatim ludilo u nadoknadi.

U posljednjim sekundama utakmice kontra Spursa donosi pogodak, a Brennan Johnson je pogodio za pobjedu od 2:1.

Sheffield United za kojeg je nastupio Anel Ahmedhodžić upisao je nakon dugo vremena tri boda. Slavili su na gostovanju kod Lutona s 3:1.