Građani "zgadili" fudbal Trešnjicama, nema više ekipa bez trijumfa u novoj sezoni

Premiership, 11. kolo

H. Zilić

Odigrano je pet susreta 11. kola engleskog Premiershipa u subotnjem terminu od 16 sati, a Manchester City je odigrao vrhunsku utakmicu, dok je Sheffield United stigao do prve pobjede u novoj sezoni.

Građani su na svom terenu deklasirali ove sezone loši Borunemotuh rezultatom 6:1.

Za City su redom pogađali Doku, Silva, Akanji, Foden, Silva, Ake, dok je za Trešnjice pogodio Sinisterra.

Sheffield Unitedu je danas stigao do prvog ovosezonskog trijumfa. Savladali su Wolverhamptona sa 2:1. Imali vodstvo 1:0 pogotkom Archera iz 72. minute susreta. Izjednačenje Vukovima donio je Bellegarde u 89. minuti susreta, a trijumf Sheffieldu Norwood golom iz penala u desetoj minuti sudijske nadoknade.

Zanimljiv duel odigrali su Everton i Brghton, a okončan je rezultat 1:1.

Poslastica je viđena na meču Brentforda i West Hama. Domaći su slavili sa 3:2.

Golvoe za Brentford dali su Maupay i Collins dok je autogol postigao Mavropanos. Za West Ham pogađali su Kudus i Bowen.

Burnley je dočekao Crystal Palace i utakmica je završena trijumfom gostiju rezultatom 0:2.