Premiership 11. kolo

H. Zilić

Odigrana su četiri duela 11. kola engleskog Premiershipa.

Strijelci su večeras spavali pa smo na četiri duela vidjeli samo tri gola.

Liverpool je nakon trijumfa protiv Citya večeras savladao West Ham sa 1:0 i ušao u seriju trijumfa.

Gol odluke za Redse postigao je Nunez u 22. minuti, a ovome dodajmo da su gosti u 45. promašili penal, koji je izveo Bowen.

Drugi gol večeras zabio je Almiron koji je donio trijumf Newcastleu protiv Evertona također sa minimalnih 1:0, a gol odluke pao je u 31. minuti.

U derbiju juga, Southampton je sa 0:1 savladao Bourenmotuh. Slavlje gostima donio je Adams golom u devetoj minuti utakmice. Tako su Sveci prekinuli pozitivnu seriju Trešnjica od četiri mela bez poraza.

Navijači Chelseaja mogu biti razočarani, njihova ekipa je remizirala protiv Brentforda 0:0 u vrlo mršavoj utakmici.

Posljednji meč večerašnjeg programa odigrat će Manchester United i Tottenham.

Nakon ovog kola nije bilo puno pomjeranja na tabeli, skok je samo ostvario Southampton koji je 14. poziciju sa 11 osvojenih bodova.