Svrake furiozne, drama u Liverpoolu

Premiership, 17. kolo

H. Zilić

Od 16 sati odigrana su četiri duela 17. kola engleskog Premiershipa koji je i početak ludog Boxing Daya, a uzbuđenja nije nedostajalo.

U malom londonskom derbiju, Fulham je sa 0:3 bio bolji od Crystal Palacea golovima Reida, Reama i Mitrovića.

Domaći su susret završili sa devet igrača jer su crvene kartone dobili Mitchell u prvom i Tomkins u drugom poluvremenu.

Posebno će se pričati o oštrom prekršaju Mitchella koji je mogao protivničkom fudbaleru okončati karijeru.

Newcastle nastavlja sa fenomenalnim partijama i nakon pauze. Svrake su večeras razbile Leicester rezultatom 0:3. Sve je bilo jasno u prvom poluvremenu koje je završilo upravo rezultatom 0:3, a golove za goste postizali su Wood, Almiron i Joeliton.

Drama je bila u Liverpoolu gdje je domaći Everton nakon preokreta poražen od Wolverhamptona sa 1:2.

Vodile su Karamele golom Mine iz sedme minute, poravnanje je donio Podence u 22. minuti, a veliki trijumf Vukovima obezbijedio je Ait Nuri golom u petoj minuti sudijske nadoknade vremena.

Brighton igra odličnu sezonu i tu su još jednom potvrdili.

Fenomenalnom igrom Brighton je u gostima savladao Southampton rezultatom 1:3.

U prvom meču dana u sjajnom okršaju Bretnford i Tottenham su remizirali rezultatom 2:2.