Topnici upisali novi trijumf, Aston Villa ne odustaje

Premiership, 17. kolo

H. Zilić

U nedjeljnom terminu od 15 sati odigrana su tri duela 17. redovnog kola engleskog Premiershipa, a bilo je radosti za navijače Arsenala jer su se Topnici barem za kratko vratili na lidersku poziciju.

Arsenal je danas savladao veoma dobri i borbeni Brighton rezultatom 2:0. Strijelci za Topnike bili su Gabirel Jesus u 53. minuti i Haverz u 87. minuti utakmice.

Sjajan meč odigrali su Brentford i Aston Villa, a gosti su slavili nakon preorketa 2:1.

Poveo je Brentford sa 1:0 u 45. minuti golom Lewisa-Potter i to je bio rezultat prvog poluvremena.

U nastavku bitan momenat u 71. minuti kada je nakon VAR-a Mee dobio crveni karton i domaći su ostali s igračem manje.

Villa igrača više koristi odmah u 77. minuti, Morena na asistenciju Baileya pogađa za 1:1. Potpuni preokret u 85. minuti Watkins pogađa za 1:2 što je bio i konačan rezultat meča. Ovome dodajmo da je i Villa završiča meč s igračem manje jer je u sedmoj minuti sudijske nadoknade crveni karton dobio Kamara.

West Ham je na svom terenu sa sigurnih 3:0 savladao Wolverhampton, dva gola je postigao Kudus, a jednom se u strijelce upisivao Bowen.

Od 17:30 derbi kola igraju velikani engleskog fudbala Liverpool i Manchester United.

Premiership, 17. kolo:

Arsenal - Brighton 2:0

Brentford - Aston Villa 1:2

West Ham - Wolverhampton 3:0

Zaprati Arsenal, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni:
Arsenal Moje Teme

DOKTOR_GAZ_
Na kraju TOP 3 cinit ce VELIKANI(LIVERPOOL, CITY, ASTON VILA)..AR567AL uz malo srece u TOP 5..
1 1
daske06
Aston villa prva, arsenalske picke ce otpasti u sljedecih 2-3 kola, a man utd je vec otpisan