Preokret Bratstva u Gabeli, Poturalić junak

Bratstvo uz Orašje na vrhu

Nogometaši Bratstva pobijedili su GOŠK u Gabeli s 2:1, pa je tim iz Gračanice sada uz Orašje na vrhu tabele Prve lige Federacije BiH.

Domaći su nešto bolje ušli u meč i u 23. minuti su stigli do vodstva. Dosuđen je penal, a precizan je Marko Mišić za vodstvo od 1:0.

Ovim rezultatom se otišlo na odmor, da bi u nastavku Gračanlije stigle do preokreta i pobjede.

Do izjednačenja su stigli u 48. minuti. Husejn Poturalić je matirao Nikolić za poravnanje rezultata na 1:1.

Trijumf gostima donosi isti igrač deset minuta kasnije.

Bratstvo je ovom pobjedom došlo do 21. boda, te sada dijeli prvo mjesto na tabeli sa ekipom Orašja.