Preokret Valencije u Vigu
(Foto: EPA)

La Liga, 20. kolo

Fudbaleri Valencije savladali su kao gosti Celtu u Vigu sa 1:2 u susretu 20. kola španske La Lige.

Celta je imala prednost do 70. minute ovog meča, ali su na kraju ostali bez ijednog boda u ovom duelu.

Domaći su poveli u 40. minuti. Araujo je pogodio za 1:0, ali je u nastavu Valencia stigla do potpunog preokreta.

Do izjednačenja Šišmiši stižu u 71. minuti. Pogodio je Torres za 1:1, da bi potpuni preokret gostima donio Rodrigo pogotkom za 1:2 nakon sjajne akcije.

Celta do kraja meča nije napravila mnogo. Ostalo je 1:2 za tim sa Mestalle koji je ovom pobjedom skočio na sedmu poziciju sa istim brojem bodova kao i Betis.

Domaći sastav je upisao četvrti poraz u nizu, a već pet utakmica u La Ligi ne znaju za pobjedu.